Як перекласти стару паркетну підлогу?

Паркет рідко виробляє свій ресурс повністю, частіше його просто знімають і викидають тоді, коли він міг би ще послужити після реставрації. Іноді старий паркет мало просто циклювати і заново лакувати, потрібно також його перекласти. Зазвичай це потрібно у випадках, якщо потрібна заміна фанерної підкладки паркету, яка з часом стала непридатною, або якщо ви просто хочете освіжити малюнок.

У будь-якому випадку технологія схожа. Для початку звільніть приміщення від всіх предметів – не варто переставляти диван у міру того, як ви будете знімати паркет. Потім зніміть плінтус, вийнявши цвяхи за допомогою плоскогубців, і вибийте планки, які вставлені між крайніми паркетинами і стіною, підчепивши викруткою і б’ючи по ній молотком. Для того, щоб демонтувати самі паркетини, потрібно зубило. Вставляйте його в щілину між паркетин і підставою і акуратно простукують молотком до відділення. Акуратно складайте паркетини, відразу відокремлюючи ті, які прийшли в повну непридатність. Якщо вади невеликі, їх можна буде усунути після укладання за допомогою циклювання.

Підстава для паркету – або цементна стяжка, або фанера, укладена поверх неї. У будь-якому випадку, підлогу потрібно вирівняти. Використовуйте наливна підлога або цемент при наявності нерівностей. Якщо ж фанерне підставу виглядає міцним і цілим, його можна залишити при бажанні.

Укладання паркету здійснюють на спеціальний клей. Його можна придбати в будь-якому будівельному магазині. Такий спосіб використовується для паркету без пазів. Укладання паркету від краю кімнати використовується для паркету з з’єднанням «паз-шип». При цьому крайні планки кріпляться до основи саморізами. Отвори від кріпильних метизів маскуються заглушками, а сам перший ряд служить підставою для укладання. При цьому нові паркетини просто забиваються акуратно в пази вже укладених з дотриманням малюнка. В інтернеті ви можете знайти безліч малюнків укладання паркету.

Коли укладання завершена, необхідно заповнити щілини між паркетинами, якщо такі є, мастикою або спеціальною шпаклівкою. Через кілька днів підлогу буде готовий до циклювання. Після цього підлогу шліфується і на нього наноситься фінішне покриття. Старий паркет не просто заощадить вам кошти під час ремонту, при правильній реставрації він буде виглядати чудово.